...

Świąteczne filmy po hiszpańsku na netflix

Spis treści

Grudzień to czas kiedy z większą ochotą oglądamy filmy świąteczne zarówno w telewizji jak i na serwisach streamingowych typu Netflix, Disney Plus czy Amazon Prime. Hiszpańskie i latynoamerykańskie kino być może nie kojarzy nam się z kultowymi świątecznymi filmami, to mimo wszystko  istnieje kilka propozycji na świąteczne filmy po hiszpańsku na netflix.

Zalety oglądania filmów po hiszpańsku

Oglądanie filmów i seriali po hiszpańsku może mieć wiele zalet, jest to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również idealny sposób, żeby uczyć się nowych słów, wyrażeń czy kultury i zwyczajów związanych ze świętami w krajach hispanojęzycznych.

Aby zmaksymalizować edukacyjny charakter oglądania świątecznych filmów po hiszpańsku, warto włączyć hiszpańskie napisy i wpisywać nowe słówka i robić z nich fiszki (przydatna strona: https://quizlet.com/pl).

Jeżeli oglądamy film lub serial z kimś, kto nie posługuje się hiszpańskim, to warto zamienić lektora na napisy po polsku, dzięki temu  możemy bardziej osłuchać się z językiem, rozumieniem ze słuchu czy próbować tłumaczyć sobie usłyszane fragmenty na polski i sprawdzać poprawność tłumaczenia w naszej głowie. Takie metody sprawią, że czas oglądania świątecznych filmów po hiszpańsku nie będzie jedynie rozrywką, ale da nam realne korzyści w nauce hiszpańskiego.

Z dala od świąt (A mil kilómetros de la Navidad)

Hiszpański film z 2021 roku, opowiadający o mężczyźnie nienawidzącym świąt, jednak przez swoją pracę musi wyjechać w okresie przedświątecznym na delegację do małego hiszpańskiego miasteczka. 

Nasza opinia:

Bardzo bezpieczny film na święta, idealny, aby obejrzeć z rodziną po kolacji wigilijnej. Warto zobaczyć ze względu na ładne krajobrazy hiszpańskiej górskiej wioski w Pirenejach oraz aspekt kultury Hiszpanii w okresie świąt Bożego Narodzenia. Nie jest to wybitny film, ale jak na standardy świąteczne to jest idealnie zjadliwy w trakcie świątecznej magii.  

Zwiastun: 

Niewesołych świąt (Reviviendo la Navidad)

Historia również osoby nienawidzącej świąt, która poprzez magię pamięta i przeżywa jedynie 1 dzień w roku, jakim jest właśnie Boże Narodzenie. 

Zwiastun: 

Nasza opinia:

Osobiście nie oglądaliśmy wersji meksykańskiej, ale widzieliśmy wersję brazylijską (Tutaj strona na FILMWEB).

Naszym zdaniem główna opinia jest bardzo ciekawa, dzięki temu oglądanie sprawia frajdę, tak samo jak możliwość zobaczenia zupełnie innego klimatu świąt Bożego Narodzenia. Przecież w Ameryce Południowej podczas świąt mamy lato i nie uświadczymy tam ani grama śniegu czy mrozu. Według nas warto zobaczyć ten film, bo oprócz rozrywki daje również morał z całej historii. Zdecydowanie bezpieczny film na święta z rodziną.

TRZY DNI ŚWIĄT (Días de Navidad)

Na koniec zupełnie coś innego, mini serial składający się z 3 odcinków, które przedstawiają kolejne etapy życia 4 sióstr. Fabuła każdego odcinka odbywa się w okresie świąt. Nie jest to jednak radosny serial świąteczny, więc nie polecam oglądać go z rodziną po wigilii, bardziej samemu albo z jakimś towarzyszem, który wie, że nie jest to typowo świąteczno, cukierkowy serial. 

Zwiastun:

Nasza opinia:

Nie obejrzeliśmy jeszcze całego serialu, ale według nas w całym zestawieniu jest on najbardziej poważny i najlepszy wybór do obejrzenia ze względu na wciągającą fabułę, dobre aktorstwo czy ciekawy sposób prowadzenia opowieści.

Mamy tutaj również nawiązania do wojny domowej w Hiszpanii i okresu dyktatury, dlatego jeśli ktoś interesuje się tym tematem, to tym bardziej warto zobaczyć.

Bonus: Klaus 

Opis: Jesper okazuje się najgorszym studentem w historii akademii listonoszy i zostaje przeniesiony na mroźną wyspę za północnym kołem podbiegunowym, gdzie skłóceni mieszkańcy rzadko ze sobą rozmawiają, a o pisaniu listów nie ma nawet mowy.

Zwiastun:

Nasza opinia: 

Nie oglądaliśmy jeszcze tej animacji i nie jest to typowo hiszpański film (oryginalna wersja po angielsku) jednak ze względu na twórcę (Hiszpan Sergio Pablos), wysokie oceny oraz możliwość zmiany dubbingu na hiszpański zdecydowaliśmy się dać go jako bonus. 

Sądzimy, że warto dać tej animacji trochę swojego świątecznego czasu ze względu, na wysokie oceny oraz wyróżnia takimi nagrodami jak: BAFTA czy nominacja do nagród Oskara. 

I to wszystkie świąteczne filmy po hiszpańsku na netflix jakie możemy wam zaproponować, mamy nadzieję, że będziecie się dobrze bawić! Zapraszamy na naszego INSTAGRAMA, gdzie znajdziesz ciekawostki, słówka dnia i wiele więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.